Можливості програмного комплексу «VisualService» (короткий опис).
- Споживачі всіх форм власності та необмежений перелік послуг.
Програмний комплекс призначений для обліку комунальних послуг, наданих споживачам всіх форм власності, населенню та юридичним споживачам. Окремо ведеться облік наданих послуг підрядниками, наприклад проведених ремонтних робіт. Гнучкі налаштування довідників надають можливість обліку послуг по будь-яких нормативах та цінах що можуть розраховуватись формулами. Формули встановлюються або на всіх споживачів певної категорії, або окремо на кожний будинок чи навіть квартиру. Кількість послуг, які обліковуються не має обмежень. Тобто можна вести облік одночасно квартплати, електроенергії, газу та теплопостачання. Кожна з цих різновидів послуг може складатись із довільного набору послуг із своїми тарифами.
- Будинковий облік.
Надано можливість будинкового обліку, тобто багатоквартирний будинок є окремим важливим елементом бази даних, який містить перелік як юридичних споживачів так і населення, містить набір характеристик, які задаються окремими довідниками та мають можливість зберігати історію змін. В розрізі будинків також ведеться баланс розрахунків за надані послуги.
- Бази лічильників та номерних пломб.
Облік лічильників, номерних пломб та обладнання ведеться як в розрізі споживачів так і будинків. При цьому кількість особистих, блочних чи будинкових лічильників не обмежується. Ведеться історія встановлень лічильників у споживачів і навпаки у лічильників обліковуються споживачі, в яких вони були встановлені. Існує можливість обліку номерних пломб від видачі відповідальним працівникам до складання актів на списання.
- Універсальні звіти.
Крім стандартних звітів можливе підключення звітів розроблених самостійно. Сформований звіт може бути збережений в форматі Word, Excel, Pdf, Html та ін. При цьому надається можливість формування звітів по графіку, або по події в базі даних та надсилання їх на E-Mail. Також налаштовуються E-Mail розсилки (наприклад рахунків) споживачам. Крім цього є можливість розсилання СМС повідомлень.
- Облік електронних документів.
Програма зберігає електронні документи (наприклад відскановані довідки, фотографії, акти виконаних робіт) які відносяться до споживача або будинку безпосередньо в базі даних. Доступ до таких документів існує тільки через меню програми.
- Використання карт Google та особистий кабінет споживача.
Відображення інформації будинкового обліку та контакт-центру реалізовано на 4 картах Google:
- Ремонт будинків
- Характеристики і стани будинків
- Плани робіт
- Звернення споживачів
До програмного комплексу підключено особистий кабінет споживача в якому є детальна інформація про стан розрахунків, стан будинку в якому проживає споживач, звернення особисті та інших мешканців будинків, рейтинг підрядників, електронні документи для юридичних споживачів (рахунки та акти виконаних робіт). Також он-лайн переписка з працівниками підприємства.
- Захист та персоналізація внесеної в базу даних інформації.
В програмному комплексі реалізовано налаштування прав доступу до інформації, яким передбачено простим розставлянням «галочок» надавати (або забороняти) вносити нову, редагувати наявну та видаляти інформацію в довільних комбінаціях. Наприклад, можна дозволити вносити зміни в існуючим споживачам, але заборонити додавати нових або видаляти наявних. Окремо також налаштовуються права доступу до звітів.
При всіх змінах ведеться запис трьох персональних параметрів користувача системи: Ім’я Користувача, Назва комп’ютера в мережі, Дата та час модифікації. Крім цього ведеться запис історії змін. Тобто при внесенні змін попередні дані не витираються, а їх значення переноситься в архів змін із зазначенням періоду їх актуальності.
- Контроль повноти та несуперечливості інформації на стадії вводу.
Оскільки найбільш цінним в системі обліку безперечно є інформація, то її достовірності та повноті приділено особливу увагу. Найменші затрати часу для працівників будуть при уточненні інформації саме на етапі її внесення. Тому в даному програмному комплексі застосований наступний принцип роботи:
- Система настійливо нагадує користувачу про пропущені поля та забороняє завершення вводу, якщо немає всіх необхідних даних.
- Система перевіряє введені дані на екранних формах на предмет відсутності суперечливості (наприклад: лічильник опломбовано раніше його встановлення, або кількість пільговиків перевищує кількість членів сім’ї і т.п.).
- Індивідуальний інтерфейс користувача.
Програмний комплекс надає можливість адміністратору системи налаштувати пункти меню, які будуть необхідні користувачу для роботи. Здійснюється простим розставлянням мишкою «галочок» навпроти назв відповідних пунктів меню. Цим забезпечується також додатковий рівень розмежування та захисту інформації від несанкціонованого доступу. Відсутність складної розгалуженої системи меню для непідготованого користувача спростить розуміння його ролі у колективній роботі.
До переваг інтерфейсу також слід віднести індивідуальне налаштування розмірів робочих вікон. Також перелік колонок та їх ширина в табличних відображеннях на кожній екранній формі може бути налаштовано самим користувачем в процесі роботи залежно від роздільної здатності монітора та необхідності в роботі. При завершенні роботи налаштування автоматично зберігаються на комп’ютері користувача та при наступному використанні програми всі персональні налаштування відтворюються.
- Використання надійної системи управління базами даних для зберігання інформації та використання мережі Internet для доступу до програми та звітів.
Програмний комплекс працює з сучасною системою управління базами даних корпорації Microsoft SQL Server, яка в обмеженому варіанті використання (Express Edition) не потребує ліцензування та забезпечує високу надійність збереження даних. Вся робота з базою даних така як створення резервних копій та проведення індексацій виконується безпосередньо з програми та не потребує навиків для адміністратора.