1. Home
  2. Docs
  3. Керівництво користувача VisualService
  4. Налаштування інформаційної системи
  5. Параметри інформаційної системи
  6. Налаштування параметрів підключення до інформаційних баз даних

Налаштування параметрів підключення до інформаційних баз даних

Для кожної організації можна зареєструвати декілька інформаційних баз даних.

Інформаційні бази даних можуть бути встановлені не тільки на сервері де встановлена база даних інформаційної системи (TISYSTEM), но і на інших серверах, як в локальній мережі, так і  поза межами локальної мережі, доступ до яких реалізовано через Інтернет.

З’єднання з сервером баз даних може бути шифрованим або нешифрованим.

Шифроване з’єднання з сервером баз даних можливо тільки якщо на комп’ютері встановлена ОС Windows 7, Windows 8,  Windows 10.

Для вказаних версій ОС при  інсталяції VisualService інсталюється клієнт сервера MS SQL Server 2012 : “SQL Server Native Client 11.0”.

Якщо на комп’ютері встановлена ОС Windows ХP, при інсталяції VisualService буде інстальовано клієнт сервера MS SQL Server 2005: “SQL Native Client”.

Даний клієнт не дає можливість створити шифроване з’єднання з сервером баз даних.

(Для перегляду встановлених клієнтів  SQL-серверів – відкрийте Microsoft Data Source Administrator (32-bit або 64-bit). Закладка Drivers.

Параметри підключення до бази даних:

  

База даних: Заголовок (опис) бази даних

IP-адреса основна, IP-адреса альтернативна: IP-адреси сервера баз даних.

Якщо доступ до сервера баз надається як з локальної або VPN-мережі так і з мережі Internet, то основною IP-адресою необхідно вказати локальну IP-адресу, а альтернативною IP-адресою – зовнішню IP-адресу сервера або URL (адресу, по який є доступ до сервера  з мережі Internet).

Якщо доступ до сервера баз даних є тільки з локальної мережі, або тільки з мережі Internet, то основна і альтернативна адреси сервера однакові.

Ім’я бази даних: Ім’я бази даних на Sql-сервері

Версія бази даних: Заповнюється автоматично при підключенні до бази даних;

Використовує сервер звітів: Заголовок серверу звітів, який, при підключенні до бази даних, використовується програмою VisualService для створення звітів.

Сервер звітів вибирається з переліку серверів, вказаних в налаштуванні доступу до серверів звітів (див. п. Налаштуванні доступу до серверів).

Програмне забезпечення сервера бази даних Microsoft SQL Server DB Engine і програмне забезпечення серверу звітів Microsoft SQL Server Reporting Service може розташовуватися на різних серверах. Тому IP-адреса сервера бази даних може бути інакша ніж IP-адреса серверу звітів.

Шифроване з’єднання з сервером: Параметр, який визначає чи потрібно встановлювати шифроване з’єднання з сервером баз даних. (див. Забезпечення захисту інформації. Безпека передачі даних).

Довіряти сертифікату сервера: При встановленні шифрованого з’єднання з сервером потрібен сертифікат відкритого ключа. Параметр визначає, чи можна довіряти сертифікату, що надає сервер баз даних.

Так – довіряти сертифікату сервера

Ні – потрібно використовувати сертифікат, що зберігається в сховищі сертифікатів Windows (див Забезпечення захисту інформації. Безпека передачі даних).

Копія сертифікату сервера: Сертифікат, що буде використовуватися при шифрованому з’єднанні з сервером, замість сертифікату, що надає сервер. (Має бути завантажений до налаштувань бази даних).

Якщо налаштовано шифроване з’єднання з сервером (без довіри сертифікату сервера) необхідно завантажити копію сертифікату до налаштувань бази даних.

(див. Забезпечення захисту інформації.

Безпека передачі даних).

Якщо сертифікат вже завантажено до налаштувань бази даних, то в таблиці в стовпчику «Сертифікат сервера» буде відображатися іконка .

Подивитися інформацію щодо завантаженого сертифікату відкритого ключа можна натиснувши .

Для того щоб завантажити інший сертифікат відкритого ключа необхідно спочатку видалити існуючий.

Чи корисна ця сторінка? Так Ні

How can we help?