1. Home
  2. Docs
  3. Керівництво користувача VisualService
  4. Адміністрування
  5. Адміністрування системи

Адміністрування системи

Форма адміністрування системи має наступні закладки:
Користувачі, Робочі місця, Сесії та Поновлення файлів

Адміністрування системи починається зі створення списку Робочих місць.
Робочи місця програмного комплексу створюються та редагуються на однойменній закладці форми.

Назви робочих місць не можуть повторюватись та не можуть бути видалені після присвоєння хоча б одному користувачу. Для повноцінного створення робочого місця необхідно налаштувати доступні пункти системного меню. Форма для вибору пунктів меню що будуть доступні користувачам, які входять в робоче місце програми викликається натисканням правої клавіші миші під надписом «Список доступних пунктів меню системи» та вибором із контекстного меню «Змінити структуру меню робочого місця».

При цьому відкриється форма редагування меню в якій методом перетягування з лівої частини деревовидного шаблонного меню системи в праву формується дерево меню робочого місця. Допускається будувати довільну форму дерева додаючи свої гілки та (або) міняючи назви гілок чи пунктів меню.


Контекстне меню, що викликається натисканням правої клавіші миші на правій частині вікна редагування, дає наступні можливості:

Видалення не приводить до зміни системного меню а лише до зміни меню робочого місця. Змінена назва меню також буде лише в користувачів даного робочого місця.

В закладці Користувачі, налаштовується список користувачів бази даних.

Користувачі мають наступні атрибути:

  • Логін – умовне коротке ім’я користувача яке вказується як обов’язковий параметр при вході користувача в програму та ідентифікує його права доступу до інформації;
  • Пароль – довільний набір символів, відомий лише користувачу. Пароль задається адміністратором при створенні нового користувача системи. Змінюється користувачем самостійно через відповідний пункт меню після першого входу та в процесі користування програмою не рідше одного разу на місяць;
  • ПІБ – Прізвище, ім’я та по-батькові користувача. Саме це ім’я буде записуватись в базу даних при внесенні чи модифікації будь-якої інформації;
  • Роль – Існує дві ролі системи: адміністратор та користувач. Адміністратор системи може вносити та редагувати користувачів, створювати та редагувати робочі місця, налаштовувати для них меню, а також може добавляти та поновлювати версії файлів програмного комплексу, включаючи основний програмний модуль. Користувач працює з визначеними для його ролі пунктами меню та правами доступу до інформації (детальніше див. пункт 2.2 «Права доступу до інформації»).
  • Робоче місце – признак по якому користувачі об’єднуються в групи, яким відповідають певні набори пунктів меню і відповідного функціоналу системи. Доступ до пунктів меню забезпечує лише право на перегляд внесеної інформації по визначених адміністратором структурних одиницях підприємствах (дільницях УЕГГ).

Примітка: робоче місце «Адміністратор» при випадковому його видаленні відновлюється автоматично та надається користувачу із роллю адміністратор;

  • Відділ – необов’язковий атрибут, яким ідентифікується користувач системи до штату працівників підприємства.
  • Працівник – необов’язковий атрибут, яким проводиться співставлення довідника користувачів системи та довідника працівників підприємства.

Вкладка форми Сесії призначена для перегляду адміністратором системи інформації про сеанси роботи користувачів з програмою.

А саме:

Дата та час підключення

Дата та час відключення

Користувач (логін)

Комп’ютер (користувача)

Стан (працює чи відключився)

Передбачено режим перегляду як активних так і завершених сесій, який перемикається за допомогою елемента «Показати тільки активні сесії». Неактивні сесії відображаються сірим кольором. Також іншим кольором відмічено сесії, які було завершено з помилкою програми.

Вкладка форми Поновлення файлів .

Призначена для роботи адміністратора програми із версіями файлів, які входять в склад програмного комплексу. Файли, які необхідні для роботи системи знаходяться в базі даних і автоматично відновлюються на комп’ютерах користувачів у випадку їх пошкодження або випадкового видалення. Такими файлами є: основний програмний модуль, системні бібліотеки, шаблони звітів, конфігураційні файли. Наприклад, для встановлення нової версії основного програмного модуля всім користувачам програми адміністратор добавляє версію в даному пункті меню та виставляє їй признак «активна». При першому ж запуску програми користувачем модуль буде автоматично скачано на локальний комп’ютер із сервера та запущено на виконання. Таким чином знімається необхідність вручну копіювати файли на комп’ютери користувачів та відслідковувати правильність шаблонів звітів. Робота із версіями файлів доступна із контекстного меню після натискання правої клавіші миші на дереві елементів. А саме:

Наприклад «Добавити версію» викличе наступне вікно:

В якому вказується шлях до поновленого шаблону  звіту. Коли версію буде додано та надано їй статус «Активна» файл шаблону звіту буде скопійовано на всі комп’ютери які після цього увійдуть в програму. Шлях до версії файлу та ім’я файлу може відрізнятись від того який буде в користувачів після завантаження оскільки вони записані в інформації про заголовок файлу:

Чи корисна ця сторінка? Так 1 Ні 1

How can we help?