При реєстрації місця проживання, мешканець, по адресі реєстрації, буде доданий до переліку мешканців будинку (вузла обліку) (Див. п. Вузли обліку)
і врахований в переліку жильців, вказаних в особовому рахунку абонента (Див. п. Абоненти. (склад сім’ї, пільги).
У випадку, якщо в адресі реєстрації вказано, № будинку, якого ще не зареєстровано в картотеці вузлів обліку, поведінка програми буде залежати від системного параметра 3.6.23 Реєстрація мешканців – Дозволено створювати будинки.
Якщо значення вказаного параметру встановлено Так, то при запису змін в реєстр мешканців, буде автоматично створено картку вузла обліку для даного будинку. (Див. п. Вузли обліку)
Якщо значення вказаного параметру встановлено Ні, то буде видано повідомлення про відсутність картку вузла обліку даного будинку. Реєстрацію місця проживання мешканця буде відмінено. В цьому випадку потрібно спочатку зареєструвати картку вузла обліку для даного будинку, а потім реєструвати мешканця за даною адресою.
У випадку, якщо в адресі реєстрації вказано № квартири, якої ще не зареєстровано в особових рахунках абонентів, то поведінка програми буде залежати від системного параметра 3.6.24 Реєстрація мешканців – Дозволено створювати особові рахунки абонентів
Якщо значення вказаного параметру встановлено Так, то при запису змін в реєстр мешканців, буде автоматично створено особовий рахунок абонента, в якому споживачем буде призначено вказаного мешканця (Див. п. Абоненти. (склад сім’ї, пільги) ).
Якщо значення вказаного параметру встановлено Ні, то буде видано повідомлення про відсутність відкритого особового рахунку абонента по даній адресі. Реєстрацію місця проживання мешканця буде відмінено. В цьому випадку потрібно спочатку зареєструвати особовий рахунок абонента, потім реєструвати мешканця за даною адресою.
При відкритті вікна редагування адреси, поля можуть бути автоматично заповнені значеннями по замовчуванню. Для цього в довіднику Населені пункти, Вулиці потрібно для певної країни, області, району і населеного пункту встановити ознаку За замовчуванням.
Реєстрацію адреси рекомендується почати з населеного пункту. При вводі перших символів назв населеного пункту в полі будуть відображатися всі населені пункти зареєстровані в даній країні, назва яких містить вказаних текст.
Після вибору населеного пункту поля Країна, Область, Район, Рада будуть заповнені автоматично.
Для адрес Місце народження, Прибув з, Місце вибуття, якщо вказаної області, району, населеного пункту немає в переліку його можна додати до довідника адрес безпосередньо з форми.
Для цього потрібно, після вибору країни, послідовно в полях вказати область, район і населений пункт. Якщо такої назви немає в довіднику, то програма запропонує її додати до довідника.
Відкриється вікно реєстрації адреси в довіднику
Для Адреси реєстрації автоматичне додавання області, району, населеного пункту з вікна редагування адреси заборонене.
При вводі перших символів назви вулиці в полі будуть відображатися всі вулиці, зареєстровані в даному населеному пункті, назва яких містить вказаних текст.
Якщо такої назви немає в довіднику, то програма запропонує її додати до довідника.
Відкриється вікно реєстрації вулиці в довіднику
При редагуванні адреси реєстрації, після заповнення № будинку (№ корпусу), якщо такого будинку немає в переліку вузлів обліку і дозволено створювати нові будинки (Див. п. Параметри модуля Реєстр мешканців), необхідно вказати, в якому районі міста (дільниці) він знаходиться.
Перелік районів міст (дільниць) див. в п. Структура підприємства .